ЗВЯГЕЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
тридцять третя сесія восьмого скликання
________________ № __________
Про внесення змін до Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин на 2021-2025 роки (нова редакція)
|
||
Керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, Законом України „Про захист тварин від жорстокого поводження“, враховуючи рішення міської ради від 22.12.2022 № 698 „Про перейменування Новоград-Волинської міської ради та її виконавчого комітету“, з метою впровадження дієвих заходів по захисту тварин від жорстокого поводження та гуманного ставлення до них, міська рада
ВИРІШИЛА:
1.1. В розділі І „Обгрунтування необхідності розроблення і виконання Програми“ абзаци 7, 8 викласти в такій редакції:
„Біостерилізація – позбавлення тварини хірургічним або біологічним способом здатності до відтворення потомства (репродуктивної здатності)“.
„Жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, у тому числі спричинило тілесні ушкодження, каліцтво чи загибель, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин“.
1.2. В розділі ІІ „Склад проблеми та обгрунтування необхідності її розв’язання“ абзац 8 виключити.
1.3. В розділі ІV „Шляхи і способи розв’язання проблеми“:
1.3.1 абзаци 1, 7, 8, 12, 15, 18, 27, 52, 53 викласти в такій редакції:
„Головними шляхами реалізації Програми є:
– розробка та впровадження Правил утримання тварин на території Звягельської міської територіальної громади;
– здійснення обліку, реєстрації та ідентифікації тварин, які утримуються юридичними та фізичними особами;
– створення відповідної інфраструктури, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами відповідно до Закону України „Про Захист тварин від жорстокого поводження“;
– проведення інформаційно – просвітницької і виховної роботи серед населення“.
„Собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову. Повторному вилову (але не більше одного разу на рік) для проведення повторної вакцинації та адаптації підлягають тварини, які раніше були виловлені, ідентифіковані та зареєстровані“.
„Виловлені за спеціальною методикою тварини підлягають карантинуванню на карантинному майданчику для попереднього утримання“.
„Виловлені тварини транспортуються до місць утримання спецавтомобілями групою або індивідуально в клітках. Час між виловом і транспортуванням тварин не повинен перевищувати 3-х годин“.
„Працівникам служби вилову забороняється:
– привласнювати собі відловлених собак;
– забирати тварин з квартир і з територій приватної власності без відповідної постанови суду;
– знімати домашніх тварин з прив’язі;
– використовувати приманки та інші засоби вилову, які можуть спричинити шкоду здоров’ю безпритульних тварин“.
„Вилов безпритульних тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей“.
„Регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, та безпритульних тварин здійснюється методом біостерилізації з подальшими вакцинацією та ідентифікацією (кліпсуванням) або шляхом розміщення під нагляд громадських та благодійних організацій, які зобов’язані забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарних правил, або шляхом повернення тварин до ареалу перебування (місць вилову) для вільного проживання“.
„Евтаназія, знешкодження та утилізація трупів тварин.
Відповідно до статті 17 Закону України „Про захист тварин від жорстокого поводження“ умертвіння тварин допускається:
– для одержання господарсько корисної продукції;
– для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб;
– при регулюванні чисельності диких тварин;
– за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ чи на інші хвороби, що підлягають повідомленню, або є носіями хвороб, що підлягають повідомленню, що підтверджено відповідним документом державної установи ветеринарної медицини;
– за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці“.
„ При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги:
– умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин;
– приміщення, де проводиться умертвіння, повинно бути відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини;
– забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи;
– забороняється використовувати для умертвіння тварин пестициди з вмістом фосфіду цинку;
– переробка тварин дозволяється тільки після їх умертвіння;
– умертвіння тварин, що страждають, проводиться негайно, якщо їх страждання неможливо припинити іншим чином.
Перелік підстав для умертвіння тварин є вичерпним. Забороняється умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин“.
1.3.2 в абзаці 3 слово „мікрочіп“ замінити словом „мікрочип“;
1.3.3 в абзаці 5 назву „Новоград-Волинська районна державна лікарня ветеринарної медицини“ у відповідному відмінку замінити на „Звягельський відділ Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини“;
1.3.4 абзаци 13, 14, 17, 22, 44 виключити.
1.4. В додатку до Програми:
1.4.1 в пункті 1 цифру „2021“ замінити цифрами „2023-2024“;
1.4.2 пункт 5 викласти в новій редакції (додається).
1.5 Слова „управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради“ у всіх відмінках замінити словами „управління житлово-комунального господарства та екології міської ради“ у відповідних відмінках.
1.6. Слово „стерилізація“ у всіх відмінках замінити словом „біостерилізація“ у відповідних відмінках.
Міський голова Микола БОРОВЕЦЬ