Про утворення територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту міської ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Новоград-Волинської міської територіальної громади

29.12.2021 135

Про утворення територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту міської  ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Новоград-Волинської міської територіальної громади

 

УКРАЇНА

ЖИТОМИРСЬКА  ОБЛАСТЬ

НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА  МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

 

від    29.12.2021 № 34839(о)

 

Про утворення територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту міської  ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Новоград-Волинської міської територіальної громади

Керуючись підпунктом 6 пункту б частини першої статті 33, підпунктом 2 пункту б частини першої статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 25 Кодексу цивільного захисту України, постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 №469 “Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту”, з метою забезпечення виконання заходів захисту населення і територій міської територіальної громади від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру місцевого рівня, проведення спеціальних робіт, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

 

  1. Затвердити Перелік територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту Новоград-Волинської міської ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (далі – служби цивільного захисту) на базі структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ та організацій міської територіальної громади незалежно від форм власності та підпорядкованості згідно додатку 1, що додається.
  2. Затвердити Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту Новоград-Волинської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту згідно додатку 2, що додається.
  3. Затвердити специфічні завдання територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня Новоград-Волинської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту згідно додатку 3, що додається.
  4. Начальникам служб цивільного захисту:

 

  • Визначити персональний склад служб цивільного захисту.
  • Розробити положення про служби цивільного захисту, плани дій органів управління та сил служб цивільного захисту при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру місцевого рівня, план дій служб цивільного захисту в особливий період.
  • Відділу з питань цивільного захисту міської ради організувати та координувати роботу служб цивільного захисту з розроблення документації, надати всебічну методичну допомогу.
  1. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету міської ради від 07.10.15 № 222 „Про затвердження Переліку територіальних спеціалізованих служб місцевого рівня”.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Якубова В.О.

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                             Микола БОРОВЕЦЬ

 

Додаток 1

до рішення виконавчого

комітету міської ради

від    29.12.2021   №348

1

Перелік

територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту Новоград-Волинської міської ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту

№ з/п Назва спеціалізованої

служби

База створення Керівник спеціалізо-

ваної служби

1. Енергетики Район електричних мереж (за згодою), суб’єкти господарювання на території міста (за згодою) Начальник РЕМ

АТ «Житомиробленерго»

(за згодою)

 

2. Інженерна Управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, міське земельно-кадастрове бюро Начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради
3. Комунально-

технічна

Управління житлово-комунального господарства та екології міської ради, управління експлуатації газового господарства, ОСББ, комунальне підприємство „Новоград-Волинське виробниче управління водоканалізаційного господарства“,  комунальне підприємство „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“, комунальне підприємство міської ради „Новоград-Волинськжитлосервіс“ Начальник управління житлово-комунального господарства та екології міської ради

 

4. Медична Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради, Новоград-Волинська підстанція комунального некомерційного підприємства „Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф“ Житомирської обласної ради (за згодою), комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради, комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», підприємство Новоград-Волинська центральна міськрайонна аптека № 217,  Новоград-Волинський міжрайонний відділ  державної установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України“ (за згодою), Новоград-Волинське  районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області (за згодою), Новоград-Волинська районна державна лікарня ветеринарної медицини (за згодою) Начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради

 

5. Зв’язку та оповіщення

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради, РЦТ № 212 Житомирської філії ПАТ „Укртелеком“(за згодою), відділення поштового зв’язку №4

м. Новоград-Волинський Житомирської дирекції АТ “Укрпошта” (за згодою), ТРК „Мальта“ (за згодою)

Начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

6. Матеріального забезпечення Відділ підтримки громадських ініціатив міської ради, відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської  ради, ОСББ, АЗС та суб’єкти    господарювання на території громади (за згодою) Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради

 

7. Протипожежна 4 ДПРЗ Новоград-Волинського районного управління головного управління ДСНС в Житомирській області (за згодою),         метеостанція (за згодою), суб’єкти госпо дарювання на території громади (за згодою) Начальник 4 ДПРЗ Новоград-Волинського районного управління головного управління ДСНС в Житомирській області

 

8. Торгівлі і харчування Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради, суб’єкти господарювання на території громади (за згодою) Начальник відділу економічного планування та підприємницької діяльності міської ради

 

9. Транспортного забезпечення Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради, комунальне підприємство міської ради „Шляхрембуд“, залізнична станція «Н-Волинський» (за згодою), суб’єкти господарювання на території громади (за згодою) Головний спеціаліст відділу економічного планування та підприємницької діяльності міської ради
10. Охорони

громадського

порядку

Новоград-Волинський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області (за згодою), комунальна установа міської ради

„Служба охорони громадського порядку“

 

Заступник начальника Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області

 

Керуючий справами виконавчого

комітету міської ради                                                                   Олександр ДОЛЯ

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення виконавчого

комітету міської ради                                    від   29.12.2021   №348

 

 

Положення

про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту Новоград-Волинської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного

захисту

 

  1. Територіальна спеціалізована служба місцевого рівня (далі – служба) утворюються міським головою в складі міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (далі – міська ланка цивільного захисту) на базі структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ, організацій.
  2. Служба провадить свою діяльність відповідно до Положення про службу. Положення про службу підписується начальником служби, погоджуються із відділом з питань цивільного захисту населення міської ради та затверджується міським головою.
  3. Основними завданнями служби є:
  • участь у розробленні планів міської ланки цивільного захисту реагування на надзвичайні ситуації місцевого рівня, плану цивільного захисту міста на особливий період;
  • здійснення заходів з переведення служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
  • підготовка органів управління служби до дій за призначенням, їх забезпечення;
  • ведення обліку техніки і майна, що може залучатися для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт за напрямами діяльності служби;
  • здійснення контролю за готовністю підрозділів функціональних підсистем та об’єктових підрозділів служби до дій за призначенням, їх забезпеченням;
  • проведення спеціальних навчань (тренувань) формувань цивільного захисту служби, організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців певної спеціальності, які входять до складу служби;
  • підтримання у готовності техніки і майна спеціального призначення, контроль за станом готовності техніки і майна суб’єктів цивільного захисту, які входять до складу служби, для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
  • підготовка пропозицій щодо проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
  • організація взаємодії з органами управління та силами цивільного захисту міської ланки цивільного захисту, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
  • створення та поповнення матеріальних та інших ресурсів служби.
  1. Під час загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня служба виконує специфічні завдання.
  2. Організаційну структуру служби, кількість її підрозділів визначає міський голова за пропозиціями начальника служби, з урахуванням техногенно-екологічної та природної обстановки, виробничих умов, функціонального призначення, обсягів виконання завдань із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, захисту населення і території у мирний час та в особливий період, наявності та стану матеріально- технічної бази.
  3. Службу ЦЗ очолює начальник територіальної спеціалізованої служби місцевого рівня (далі – начальник служби), який призначається розпорядженням міського голови.
  4. Начальник служби:

здійснює керівництво діяльністю служби з питань цивільного захисту населення і територій від НС техногенного, природного та воєнного характеру, несе особисту відповідальність за виконання покладених на службу завдань та прийняті ним рішення, визначає ступінь відповідальності начальника штабу служби ЦЗ, керівників підпорядкованих об’єктів та інших посадових осіб служби;

організовує діяльність служби та підпорядкованих їй об’єктів, спрямовану на розробку і реалізацію заходів з попередження та реагування на надзвичайні ситуації;

видає в межах своєї компетенції накази, організовує та контролює їх виконання працівниками та службовцями служби;

здійснює керівництво всіма видами підготовки підпорядкованих йому органів управління, сил служби;

подає пропозиції щодо притягнення до відповідальності посадових осіб служби, винних у порушеннях законодавства в сфері цивільного захисту;

бере участь в розгляді виконавчим комітетом міської ради питань, пов’язаних з діяльністю органів управління та сил служби.

  1. Органом управління служби є штаб служби.
  2. Функціонування служби у режимі повсякденного функціонування, залучення у режимах підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України відповідно до основних завдань і заходів міської ланки цивільного захисту.
  3. В особливий період спеціалізована служба функціонує відповідно до зазначеного Кодексу та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України “Про правовий режим воєнного стану”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також іншими нормативно-правовими актами.
  4. Підготовка служби проводиться згідно з Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. N 443, Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. N 444, Порядком проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 р. N 819.

 

 

 

 

Керуючий справами виконавчого

комітету міської ради                                                                   Олександр ДОЛЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

до рішення виконавчого

комітету міської ради

від   29.12.2021  №348

 

 

Специфічні завдання

територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту

 

1) спеціалізована служба енергетики:

організовує і проводить аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених об’єктах мережі електропостачання;

забезпечує енергопостачання сил цивільного захисту під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, у тому числі з використанням автономних джерел енергопостачання (у разі їх наявності);

забезпечує енергопостачання суб’єктів господарювання, що забезпечують життєдіяльність населення;

визначає шкоду, заподіяну суб’єктам господарювання паливно-енергетичного комплексу внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення їх функціонування;

координує заходи, які здійснюються суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, щодо дотримання встановленого режиму світломаскування в особливий період;

 

2) спеціалізована інженерна служби:

проводить спеціальну розвідку в місцях виникнення (загрози виникнення) надзвичайної ситуації, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;

організовує будівництво протизсувних, протиповіневих, протиерозійних та інших інженерних споруд спеціального призначення;

організовує обстеження будівель, споруд, інженерних мереж і транспортних комунікацій, здійснює заходи щодо їх безпечної експлуатації;

здійснює інженерне забезпечення сил цивільного захисту в місцях їх розташування під час висування до зон надзвичайних ситуацій, зон можливого ураження та на визначені об’єкти для виконання робіт;

здійснює методичне забезпечення робіт і заходів під час будівництва та інженерного захисту об’єктів і територій;

визначає шкоду, заподіяну суб’єктам господарювання в наслідок виникнення надзвичайних ситуацій, потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення пошкоджених (зруйнованих) об’єктів;

веде облік інженерної техніки, що може бути залучена для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, залучає її до проведення таких робіт;

3) спеціалізована комунально-технічна служба:

проводить спеціальну розвідку в місцях виникнення (загрози виникнення) надзвичайних ситуацій, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;

визначає шкоду, заподіяну об’єктам комунальної сфери і нерухомому майну громадян внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення пошкоджених (зруйнованих) об’єктів;

здійснює розчищення шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;

організовує та здійснює організаційно-технічні заходи щодо підвищення стійкості комунально-енергетичних мереж, проводять невідкладні аварійно-відновлювальні роботи на них та їх спорудах;

здійснює посипання спеціальними сумішами вулиць і доріг населених пунктів, а також очищення зливової каналізації та дренажних систем населених пунктів, зливостоків, систем поверхневого водовідведення та зливоприймальних колодязів;

організовує підвезення (подачу) питної та технічної води у зони, де здійснюються заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;

веде облік спеціальної техніки, що може бути залучена для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт на об’єктах комунальної сфери, залучає її до проведення таких робіт;

організовує ремонт техніки, механізмів, приладів та інших технічних засобів, що вийшли з ладу під час здійснення заходів з цивільного захисту;

здійснює евакуацію пошкодженої та несправної техніки до збірних пунктів пошкоджених машин та ремонтних підприємств;

 

4) спеціалізована служба матеріального забезпечення:

проводить спеціальну розвідку в місцях виникнення (загрози виникнення) надзвичайних ситуацій, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;

здійснює організаційні заходи щодо створення резерву матеріально-технічних засобів, пально-мастильних матеріалів, необхідних для реагування на надзвичайні ситуації у мирний час та особливий період, на базі суб’єктів господарювання, які утворили такі служби;

організовує забезпечення органів управління і сил цивільного захисту запасами сировинних, матеріально-технічних і продовольчих ресурсів для проведення першочергових робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та здійснення інших заходів, передбачених законодавством;

визначає потребу у матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також життєзабезпечення постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

 

5) спеціалізована медична служби:

організовує медичне забезпечення, надає медичну допомогу постраждалим у разі виникнення надзвичайних ситуацій та особовому складу підрозділів цивільного захисту;

організовує взаємодію сил і засобів медичних служб, які залучені для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

надає екстрену медичну допомогу пораненим та постраждалим у разі виникнення надзвичайних ситуацій, здійснює медичне сортування поранених;

організовує евакуацію постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій до закладів охорони здоров’я з урахуванням медичних показань;

організовує роботу закладів охорони здоров’я під час прийому великої кількості поранених та постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

здійснює забезпечення сил та підрозділів медичної служби лікарськими засобами, виробами медичного призначення, профілактичними засобами, препаратами крові тощо;

ізолює інфекційних хворих і контамінованих осіб, проводить їх санітарну обробку та надає екстрену медичну допомогу;

організовує та здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль і протиепідемічні заходи під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

організовує та здійснює медичні профілактичні заходи серед населення та особового складу підрозділів цивільного захисту;

створює резерв лікарських засобів та виробів медичного призначення для забезпечення заходів під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

збирає та аналізує статистичні дані щодо заходів з медичного забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

проводить постійну роботу з підвищення кваліфікації медичного персоналу системи екстреної медичної допомоги, організовує навчання та тренування підрозділів системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

навчає немедичних працівників методам та навичкам надання домедичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

збирає, аналізують, узагальнює дані про медичну і санітарно-епідемічну обстановку, прогнозує її розвиток у районах виникнення надзвичайних ситуацій, осередках ураження (захворювання) та на прилеглих територіях, а також у місцях тимчасового розміщення евакуйованого населення;

6) спеціалізована служба зв’язку і оповіщення:

організовує взаємодію з центрами управління операторів телекомунікацій;

організовує та здійснює заходи щодо забезпечення стійкого функціонування технічних засобів автоматизованих систем централізованого оповіщення відповідного рівня;

здійснює оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій виконавчий комітет міської ради, суб’єктів господарювання, що розташовані в прогнозованій зоні ураження або братимуть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також населення, яке проживає в прогнозованій зоні ураження, у тому числі в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі;

забезпечує функціонування у населених пунктах і місцях масового перебування людей сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло для висвітлення інформації з питань цивільного захисту;

визначає шкоду, заподіяну технічним засобам оповіщення внаслідок виникнення НС, потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення пошкоджених технічних засобів оповіщення;

організовує і проводять аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених технічних засобах оповіщення;

забезпечує зв’язком сили ЦЗ під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;

забезпечує надійним зв’язком виконавчий комітет міської ради, органи управління і сили цивільного захисту в умовах надзвичайних ситуацій;

 

7) спеціалізована протипожежна служба:

проводить спеціальну розвідку в місцях виникнення (загрози виникнення) надзвичайних ситуацій, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;

проводить першочергові (невідкладні) роботи в осередках пожеж, їх гасіння, а також під час виникнення аварій, катастроф, стихійного лиха;

забезпечує органи управління і сили протипожежної служби необхідними матеріально-технічними засобами для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків у разі виникнення таких ситуацій;

визначає потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;

координує дії з планування та здійснення організаційних та інженерно-технічних заходів щодо підвищення рівня протипожежного захисту об’єктів і територій;

 

8) спеціалізована служба торгівлі і харчування:

розробляє та здійснює заходи щодо захисту продовольства і промислових товарів першої необхідності під час виникнення надзвичайних ситуацій;

організовує закладення продовольства до захисних споруд цивільного захисту та на пункти управління;

забезпечує продовольством і промисловими товарами першої необхідності особовий склад сил цивільного захисту під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

забезпечує речовим майном пункти санітарної обробки людей;

забезпечує створення запасів продуктів харчування та непродовольчих товарів, необхідних для життєзабезпечення постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

визначає потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт і життєзабезпечення постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

 

9) спеціалізована служби транспортного забезпечення:

забезпечує здійснення заходів у разі загрози виникнення і виникнення НС  на транспорті;

веде облік техніки і майна, що може залучатися для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт за напрямами діяльності служби, та подає відповідні відомості керівництву галузевої спеціалізованої служби;

здійснює перевезення небезпечних вантажів автомобільним та залізничним транспортом у зонах (із зон) виникнення надзвичайних ситуацій;

забезпечує перевезення згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації та планами цивільного захисту на особливий період, перевезення під час проведення заходів з евакуації населення, підвезення (вивезення) робочих змін, вивезення матеріальних цінностей відповідно до рішень штабу з ліквідації надзвичайної ситуації;

бере участь у визначенні шкоди, заподіяної здоров’ю людей та національній економіці у разі виникнення надзвичайних ситуацій, потреби у матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення функціонування транспортних засобів і комунікацій;

організовує забезпечення транспортних засобів, що залучаються до виконання завдань з цивільного захисту, пально-мастильними матеріалами;

забезпечує відповідно до компетенції здійснення заходів з підготовки  транспортної системи до сталого функціонування в особливий період;

розробляє та здійснює заходи щодо забезпечення функціонування дорожнього господарства в умовах стихійного лиха, у разі виникнення аварії, катастрофи, іншої надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, під час ліквідації їх наслідків;

 

10) спеціалізована служба охорони громадського порядку:

бере участь відповідно до компетенції у забезпеченні громадського порядку, безпеки дорожнього руху в зонах виникнення НС та охороні майна, що залишилося без нагляду в таких зонах;

повідомляє виконавчий комітет міської  ради і громадським об’єднанням про небезпечні події та надзвичайні ситуації;

надає допомогу виконавчому комітету міської  ради та ОСББ у відселенні людей з місць, небезпечних для проживання, проведенні евакуації населення;

бере участь у здійсненні карантинних заходів під час епідемій та епізоотій;

визначає потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для здійснення заходів з охорони громадського порядку.

 

 

 

Керуючий справами виконавчого

комітету міської ради                                                                   Олександр ДОЛЯ

Документи за типом
Регуляторна політикаДокументів: 99 Усі
Чат-бот Гаряча лінія